Профілактика застуди у дітей

профилактика простуды у грудничка

Гострі респіраторні захворювання бувають у всіх малюків. Якщо хвороба протікає легко, недовго, без ускладнень, то батькам переживати нема про що. Однак коли стан дитини щогодини погіршується, кашель посилюється, приєднується отит або гайморит – це сигнал про необхідність медичної допомоги. Турбуватися також слід, якщо син чи дочка «застуджується» часто, до 7-20 разів на рік.

У більшості випадків ГРВІ наздоганяють дітей, коли їх починають водити в дитячий садок. Іноді респіраторні хвороби частішають ще до відвідування організованих дитячих колективів. Це ні в якому разі не можна залишати без уваги. Мамам необхідно вжити запобіжних заходів, щоб зміцнити здоров’я дитини до того, як вона піде в школу.

Кращі народні засоби

Профілактика застуди у дітей народними засобами – хороший варіант допомогти молодшому члену сім’ї легко справлятися з вірусами.

Мамине молоко

Грудне вигодовування є першим передбаченим природою способом, закладає імунітет. Дитина отримує захист разом з материнським молоком. Цей метод рекомендований також офіційною медициною.

Загартовування організму

Загартовування – один з профілактичних заходів, який можна застосовувати майже до будь-якого малюка. Існують різні види загартовування, які, втім, однаково ефективні. Просто і швидко робити щоденні ранкові ванночки для ніг. Температура води щоразу повинна знижуватися на градус. Починають процедури загартовування з 30 градусів, поступово доводячи до 15 °С. Тривалість – одна хвилина.

Серед водних процедур для зміцнення імунної системи результативним вважається контрастний метод. У цьому випадку використовують дві ємності, в одній з яких – гаряча, в іншій – максимально холодна вода в об’ємі, що покриває ступні. Починають процедуру з почергового триразового опускання ніг спочатку в нагріту, потім в охолоджену рідину. Наступного дня все повторюють і додають нову п’ятикратну послідовність, яку починають з прохолодного тазика, їм і закінчують. Третю процедуру доповнюють першим циклом, доводячи всі чергування до дев’яти.

Рослини в боротьбі з застудою

Властивість рослин зміцнювати здоров’я науково доведена. Не буде зайвим використовувати їх для підвищення захисних сил дитячого організму. Але тільки після консультації з лікарем, який виключить алергічні та інші негативні реакції на ті чи інші фітозасоби.

Ось кілька нескладних рецептів, які можна приготувати в домашніх умовах.

  1. Скласти в каструлю приблизно порівну ягоди глоду, горобини, шипшини, листя малини, аптечні збори м’яти, кропиви, чебрецю, ехінацеї. Додати в ємність окріп, поставити на водяну баню, потім остудити. Давати дитині проціджений відвар по чверті склянки 4-5 разів на день.
  2. Подрібнити і змішати в блендері лимон середнього розміру, 200 г меду, волоські горіхи, курагу, родзинки (приблизно по 100 г). Годувати малюка сумішшю замість десерту 3-4 рази на день по чайній ложці.
  3. У період епідемій грипу та інших ГРВІ можна використовувати часник. Зубчики треба подрібнити, розкласти в блюдця, розставити в приміщеннях будинку, час від часу замінювати часник свіжим.

Природа багата рослинами, які можна застосовувати як протизастудні профілактичні засоби для дітей. Серед них виділяють кілька найбільш корисних для дітей, які часто хворіють.

Кращі рослини, трави для дітей при застуді:

  • алоє;
  • цибуля;
  • ялиця (масло);
  • солодка (корінь);
  • часник;
  • шипшина (плоди);
  • ехінацея.

профилактика просдуды у грудничкаЯкщо краплю ялицевої олії наносити дитині на крила носа перед виходом з дому, а потім – перед відходом до сну, вона допоможе захистити від інфекцій під час сезонної епідемії. Такі ж властивості має касторове масло, яким змащують вранці носик малюка зсередини.

Практично в кожній квартирі знайдеться вазон з алоє – відомим домашнім лікарем. З профілактичною метою тривало приймають приготовані з цієї рослини «ліки». За три дні до збору сировини припиняють полив квітки. Найбільші листя трирічного алоє знімають вручну, відразу видавлюють дерев’яною ложкою на марлю сік, віджимають в підготовлений посуд. При бажанні додають мед. Дитину поять два рази на день по половині чайної ложки, краще – з ранку і в обід (до настання вечора).

Корисні властивості часнику давно відомі українцям. Про це свідчить такий рецепт для загального зміцнення організму. Роздавлений зубчик зранку заливають гарячим кип’яченим молоком, накривають серветкою, після полудня дають випити малюкові.

Протипоказання

Народні методи профілактики простудних захворювань у дітей можуть здатися спірними або малоефективними. Проте, їх використовують багато років, і вони працюють.

У будь-якого методу, спрямованого на лікування або попередження недугів, є протипоказання. Якщо говорити про цілющі трави, то обов’язково треба пам’ятати про те, що вони можуть викликати алергію, так само як мед. Тому застосовувати будь-який засіб слід з обережністю.

Кожна людина індивідуальна: як відреагує її організм на той чи інший продукт, важко передбачити заздалегідь, особливо – неспеціалісту.

Алергія може бути і на холод, тому загартовування теж вимагає дуже акуратного підходу.

Чим би ви не намагалися зміцнити організм свою дитину, попередньо необхідно порадитися з лікарем. Якщо лікар схвалить вибір методики, нею можна скористатися.

Звичайно, в тих випадках, коли ви знаходитесь в місці, де немає медика, зв’язку, аптеки, а у малюка – висока температура, кашель або ангіна, нічого не залишається, як застосувати відомі народні методи. Вологе обтирання, наприклад, дозволить знизити жар на 1-2 градуси. Рясне пиття посприяє виведенню токсинів з організму. Часте полоскання горла розчином солі і соди (по 1 чайній ложці на склянку теплої води з додаванням 2-3 крапель йоду) полегшить стан при ангіні. Але як тільки медичні послуги стануть доступні, дитину обов’язково треба показати фахівцям.