Противірусні препарати: які бувають і як працюють

Коли ми говоримо про лікування вірусних захворювань, до яких належать ГРВІ та грип в тому числі, важливо розуміти, що причина даних захворювань – віруси.

Віруси – дрібні форми життя. Для виживання і розмноження вірусам обов’язково потрібно потрапити в багатоклітинний організм. Коли вірус потрапляє в організм людини, організм, природно, намагається захиститися. Для протистояння вірусу включається дуже складна система – імунітет. Щоб почали вироблятися противірусні імунні фактори, повинен запуститься цілий ряд складних реакцій. Якщо станеться «поломка» хоча б на одному етапі, система імунної відповіді запуститься із затримкою, і хвора людина (дитина) втратить дорогоцінний час. Це критично, адже вже за першу добу один вірус,  який потрапив в організм, виробляє 1027 копій, а це – 1000000000000000000000000000!

У такій ситуації допомога нашому організму просто необхідна. Тому фахівці рекомендують раннє застосування противірусних лікарських засобів.

Противірусні препарати бувають 2 видів: з опосередкованою і прямою противірусною дією.

Препарати опосередкованого дії стимулюють противірусну імунну систему, запускаючи в організмі ряд складних реакцій. Ефективність таких лікарських засобів залежить від стану імунітету людини. Наприклад, якщо імунітет виснажений попередніми захворюваннями, прийом препаратів опосередкованого дії може не дати ніякого лікувального ефекту.

Препарати прямої противірусної дії впливають безпосередньо на вірус ГРВІ, який потрапив в організм: або перешкоджають проникненню збудника до місця розмноження, або блокують сам процес розмноження вірусів. Дія даних препаратів не залежить від того, як спрацює імунна система. Вони самі знищують вірус.

Ось чому так важливо, що лікарський препарат Флавовір® має пряму противірусну дію: перешкоджає проникненню вірусу до місця розмноження і блокує розмноження вірусу в клітинах нашого організму.

І це ще не все! У випадку з препаратом Флавовір® ми можемо говорити про комплексну боротьбу з вірусною інфекцією. Адже крім основної (прямої противірусної) дії сироп Флавовір® володіє і механізмом опосередкованої дії на віруси, а саме: підтримує опірність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій, зменшує інтоксикацію, сприяючи відновленню організму після інфекційного захворювання; адаптує організм до несприятливих умов навколишнього середовища. А ще Флавовір® сприяє швидкому знищенню уражених вірусом клітин і попереджає виникнення хронічних захворювань.