Як лікувати грип у дитини?

Лікування грипу та ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) — загальнодержавна проблема. Щорічно в Україні реєструється близько 5 млн. випадків захворювань на ГРВІ та грип. І найбільш високі показники по інфікуванню – серед дітей до 5 років.

Коли дитина часто хворіє на грип та інші вірусні інфекції, це негативно відображається на її фізичному і психічному розвитку. Окрім того, перенесені ГРВІ призводять до зниження функціональної активності імунної системи, яка стає причиною формування хронічних вогнищ інфекції ЛОР- органів та органів дихання.

Вірусів, які викликають ГРВІ, існує безліч. Найчастіше збудниками респіраторної інфекції у дітей є респіраторно-сінтіціальний вірус, аденовіруси, віруси грипу та парагрипу.

Усі ГРВІ (особливо – грип) характеризуються швидким розвитком захворювання. Це обумовлено здатністю респіраторних вірусів стрімко розмножуватися. Через 8 годин після інфікування кількість потомства вірусу грипу сягає близько 103, а вже під кінець першої доби — 1027 копій. Тому лікувати ГРВІ необхідно з перших годин захворювання. Швидке лікування ГРВІ та грипу можливе, якщо впливати безпосередньо на вірус, не даючи йому розмножуватися.

Терапію грипу поділяють на специфічну та неспецифічну. До специфічної відносять лікарські засоби, що діють безпосередньо на вірус, перешкоджаючи при цьому розвитку вірусної інфекції в організмі людини (препарати групи адамантану, осельтамівір, занамівір). Неспецифічна терапія включає використання препаратів, що містять спеціальний захисний білок та його індукторів.

Для лікування та профілактики респіраторних інфекцій використовують також лікарські засоби змішаного механізму дії. Одним з таких є Флавовір® сироп, який чинить пряму противірусну дію на грип та ГРВІ і водночас має імуномодулюючі властивості (підвищує стійкість організму людини до вірусної та бактеріальної інфекцій).

Науково доведено: Флавовір® пригнічує активність ферменту вірусу грипу (нейрамінідази), що знижує вірогідність його проникнення в організм через слизову оболонку дихальних шляхів. Також препарат блокує розмноження вірусу. Флавовір® сироп захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізуючи показники місцевого імунітету.

Також Флавовір® має антиоксидантні властивості — зменшує інтоксикацію при хворобі, сприяє відновленню організму після перенесеної інфекції та адаптації до несприятливих навколишніх умов.

Для лікування грипу та інших ГРВІ Флавовір® сироп застосовують від 5 днів до 2-х тижнів (залежно від перебігу захворювання) згідно схеми дозування в залежності від віку. Профілактичний курс Флавовіром складає від 1 до 4 тижнів у дозі, яка складає половину лікувальної.

Під час епідемії пандемісних штамів термін прийому препарату у профілактичній дозі можна подовжити до 6 тижнів. У разі виникнення бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ з метою нормалізації показників імунної системи препарат застосовують протягом 4 тижнів.