Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!

профилактика простуды у грудничка

Загартування – це комплекс профілактичних процедур, які направлені на підвищення стійкості організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.
В загартуванні важливо дотримуватися систематичності та методичності. Регулярні процедури загартування зміцнюють імунітет, покращують терморегуляцію, що, в свою чергу, позбавляє від частих застуд.

Основні правила загартування

1. Обов’язково перед початком процедур проконсультуйтесь з педіатром.

2. Загартовувати дитину можна починати з будь-якого віку.

3. Небажано робити перерви в процедурах, інакше прийдеться починати все з початку.

4. Основними видами загартування являються водні процедури, свіже повітря та сонячні ванни. Бажано починати з повітряних та водних процедур.

5. Загартування повітрям передбачає щоденне провітрювання кімнат. Взимку його необхідно проводити 3-4 рази на день. Оптимальна температура для дитячої кімнати +18°С. Частіше гуляйте з дитиною на свіжому повітрі.

6. Традиційні водні процедури – вмивання та купання. Температура води, якою варто починати вмивати дитину +28°С. В подальшому, щоденно знижуйте температуру води на декілька градусів, до +20°С.

7. Щоб мати уявлення про загартування, спробуйте процедури на собі. Потім можете приступати до загартування дитини та оздоровлюватися разом. Спільне загартування (всією родиною) не тільки корисно для здоров’я, але й весело!