Коли мова йде про застуду у дітей лікарі і фармацевти в аптеках, як правило, акцентують увагу на питаннях профілактики та лікування захворювання. Тим часом, вкрай важливо не ігнорувати також і період відновлення дитячого організму після хвороби. Тривалість цього періоду залежить від тяжкості захворювання, його характеру і зазвичай становить від 1 до 2 тижнів. Багато фахівців радять не поспішати відправляти дитину в дитячий сад-школу, а почекати поки не зникнуть всі залишкові явища застуди. Як же допомогти дитячому організму швидко відновити сили?
Годуємо з користю, але не змушуємо!
Як в гострому, так і у відновлювальному періоді після хвороби їжа повинна легко засвоюватись, щоб не перевантажувати травну систему. Важливо давати малюкові ті продукти, які багаті вітамінами і мікроелементами. Якомога більше сезонних та заморожених овочів і фруктів! Мами зазвичай хочуть нагодувати дитину, але не варто перестаратися: якщо малюк каже, що наївся, не змушуйте його.
Провітрювання та чистота
Не тільки в дитячій кімнаті, а й у всій квартирі повітря повинно бути свіжим. Кожне приміщення потрібно провітрювати декілька разів протягом дня по 15-30 хвилин. Зверніть увагу і на рівень вологості повітря, виміряти його допоможе спеціальний прилад — гігрометр. Найоптимальніший відсоток вологості в дитячій кімнаті має становити — 50-70%. Нормалізувати його допоможе зволожувач повітря. При нормальній вологості повітря знижується ризик захворювань органів дихання.
Дихальна гімнастика і прогулянки
У гострий період хвороби, коли у дитини висока температура, і вона погано себе почуває, обов’язковий постільний режим. Коли жар спав, можете зробити з дитиною легку зарядку, а ще краще — дихальну гімнастику. Відновлювати заняття в спортивних секціях не поспішайте до повного одужання.
Якщо дитина зміцніла, сміливо виходьте на вулицю. Тільки намагайтеся одягати її по погоді, щоб не спітніла, але і не замерзла. Уникайте людних місць — організм після хвороби слабкий і сприйнятливий до інфекцій.
Весняного настрою Вам без хвороб!