Рейтинг продуктів, які підтримають дитячий організм під час застуди

Продукты для ребенка при гриппе

З  приходом холодів кожна мама починає активніше дбати про імунітет своїх дітей. Підвищена вологість повітря, відсутність сонця, холодний вітер створюють ідеальні умови для поширення застуди, грипу та інших ГРВІ. Коли застудилась дитина, батькам варто подумати не лише про лікування хвороби, а й про системне зміцнення її ослабленого організму. Ці заходи в комплексі допоможуть знизити ризики повторних застуд.

Звичайно, найбільш розгорнуто на питання «як лікувати дитину і підтримувати ії імунітет?» зможе відповісти тільки лікар. За результатами обстеження, педіатр складе перелік з рекомендацій щодо зміцнення імунітету. У нього можуть бути включені як рекомендації щодо харчування, так і лікарських препаратів.
У даній статті ми хочемо розповісти, як обрати кращі продукти для імунітету дитини, спираючись на класичні рекомендації від лікарів.

Як підтримати імунітет у період застуди в малюка: поради щодо харчування

Рекомендації щодо харчування розділяють в залежності від віку дитини.

Новонароджені до 6-ти місяців
Малюк ще не отримує прикорм, а знаходиться на грудному або штучному вигодовуванні. І якщо з харчуванням сумішшю немає проблем — вона збалансована і містить необхідні речовини для підтримки імунітету дитини, то матері, що годує груддю, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

• не зціджувати молозиво — в ньому найбільша концентрація ліпідів, вітамінів і захисних білків;
• вживати більше м’ясних і кисломолочних продуктів;
• замість чаю вживати відвар шипшини, малини або узвар з яблук без цукру.

Діти старше 6-ти місяців
При відсутності протипоказань, починаючи з цього віку, слід вводити повноцінний прикорм. Разом з новими продуктами малюк буде отримувати всі необхідні білки, мікроелементи й вітаміни, важливі для підтримання імунітету.

• Як перший прикорм можна ввести яблучний сік або гарбузове пюре. Вони гіпоалергенні, багаті на вітамін С, клітковину і каротин.
• Разом з м’ясним і кисломолочним прикормом малюк отримає білок для допомоги у виробленні антитіл, які захищають його від застуд.
• Рибні пюре багаті на омега-3 насичені жирні кислоти, які зміцнюють організм.

Малюки від 1-го до 5-ти років
Один з критичних періодів становлення імунітету. Дитина активно взаємодіє з навколишнім світом, контактуючи із безліччю патогенних мікроорганізмів. Саме в цей період від мам можна почути: «Моя дитина захворіла, вже 3 раз за 2 місяці, що ж робити?» Відповідь проста — в першу чергу, скорегувати харчування.

• Менше цукру — більше фруктів: замініть печиво або випічку в раціоні дитини фруктами і ягодами. Запечені яблука і гарбуз, відвари з обліпихи або лісових ягід, домашня пастила, фруктове пюре, цукати, морси, узвари з шипшини й сухофруктів — всі ці здорові ласощі містять велику кількість вітамінів, мікроелементів і харчових волокон. Ці страви, приємні на смак і прості в приготуванні, підтримають імунітет в сезон застуд.

• Більше кисломолочних продуктів: живі йогурти, кисле молоко, кефір, сир і закваска є не тільки джерелом білка, але і легкозасвоюваними продуктами, що добре впливають на мікрофлору кишечнику. Доведено, що стан мікрофлори безпосередньо пов’язаний з захисними механізмами організму.

• Противірусні препарати рослинного походження. У цьому віці застуда у малюка може повторюватися по 3-5 разів за сезон. Це виснажує ресурси імунної системи дитини, робить її організм беззахисним перед іншими, більш небезпечними, інфекціями. Скоротити тривалість гострої фази хвороби, зупинити розмноження вірусів ГРВІ й підтримати імунітет можна за допомогою сиропу Флавовір®. Його дозволено застосовувати з перших днів життя дитини –  як для лікування, так і для профілактики ГРВІ.

Діти старше 5-ти років
Рейтинг продуктів, які підтримають дитячий організм під час застудиУ цей період дитині доведеться перенести кілька послідовних піків зростання та перебудову гормонального фону, які можуть негативно позначитися на імунітеті. Для підтримки захисних сил у такому віці рекомендується дотримуватися викладених нижче рекомендацій по харчуванню:

• Вітамін D: цей жиророзчинний вітамін впливає не тільки на ріст кісток, а й на імунну систему. Дитина може отримувати його як з їжі — рослинних олій, насіння, жирної запеченої риби, молока, так і у лікарській формі, у вигляді крапель. Необхідне дозування визначає лікар за результатами обстеження.

• Мед і фруктові відвари: мед є природним джерелом біологічно активних речовин, які позитивно впливають на імунітет. У поєднанні з фруктовими вітамінними чаями з малини, обліпихи, смородини або шипшини — кращого засобу для підтримки імунітету дитини в сезон застуд не знайти.

• Комбіновані смузі: періодично можна готувати дитині густі соки (смузі), поєднуючи різні фрукти й овочі. Харчові волокна і вітаміни при цьому зберігаються та легко засвоюються організмом. Найбільш популярним вважається смузі з яблук, моркви та буряка у співвідношенні 2: 2: 1. Якщо маєте бажання поекспериментувати, додайте в смузі корінь ревеню, насіння льону, гарбуз або грушу.