Лікування застуди: обираємо ефективний засіб

Вибрати ліки дитині від застуди

«Як правильно обрати протизастудне для дітей?» — таке запитання ставлять собі батьки малюків кожного застудного сезону. Незріла імунна система малюка може раз у раз по-різному реагувати на новий штам збудника ГРВІ. Як наслідок — хвороба буде супроводжуватися довготривалою високою температурою тіла, інтоксикацією, блювотою, збільшенням лімфатичних вузлів, кашлем і навіть ускладненнями у вигляді отиту і гаймориту. В окрему групу входять діти молодшого віку: обрати ефективне та безпечне протизастудне для дітей 2-х років набагато складніше, ніж хлопчикові чи дівчинці старшого віку.
Крім того, зараз полиці аптек заповнені таким розмаїттям всіляких найменувань, що часом самостійно розібратися, який зас тіб краще підійде для дітей 3-х років, школяреві або малюкові кількох місяців від народження, практично неможливо. Хочете краще орієнтуватися у переліку найменувань і дізнатися, як правильно вибрати протизастудне для дітей? Ознайомтеся з матеріалом нижче.

Протизастудні препарати для дітей: класифікація

На полицях аптек представлена ​​величезна кількість найменувань і форм випуску протизастудних засобів. Їх можна розділити на 3 великі групи.

За типом впливу:
• Симптоматичні —  ненадовго (4-8 годин, у залежності від дозування) усувають симптоми застуди, такі як набряк слизових, температуру, кашель, але не впливають на збудника хвороби.

• Противірусні препарати прямої дії — група засобів, яка може використовуватися для дітей 2-х років і молодше. Діюча речовина безпосередньо пригнічує розмноження і вихід вірусних частинок з клітин, що допомагає організму краще боротися зі збудником.

• Противірусні препарати опосередкованої дії — діючі речовини цієї групи спонукають імунну систему активніше атакувати збудника захворювання. Тривале використання цієї групи засобів надалі може провокувати «виснаження» імунної системи, підвищуючи ризик розвинення вторинної інфекції та ускладнень.

• Загальнозміцнюючі засоби — в цю групу можна віднести полівітамінні комплекси, витяжки з рослин, фітосбори та інші допоміжні засоби. Рекомендовані до застосування для дітей від 5-ти років і старше, для виключення алергічних реакцій.

Форма випуску:
• Сиропи — як форма випуску, сироп протизастудний для дітей є найбільш простим у застосуванні. Можливість легко відміряти необхідну дозу, зручність прийому (можна розчинити в невеликій кількості соку, води або іншого напою), приємний смак — ось лише короткий перелік переваг цього виду засобів.

• Свічки (супозиторії) — діюча речовина рівномірно розподілена в медичному воску. Ця форма випуску забезпечує швидке всмоктування діючої речовини, а також відмінно підходить для застосування у дітей молодшого віку.

• Таблетовані форми — одна з класичних форм, рекомендована до застосування для дітей від 4-х років і старше. Перевагою цієї форми випуску є те, що батькам буде набагато простіше розподілити необхідну дозу препарату на добовий прийом. Однією з модифікацій цієї форми випуску є капсула — коли гранули активної речовини вкладені в желатиновий контейнер.

За походженням:
• Натурального походження — до цієї групи можна віднести сиропи, що містять екстракти рослинних біоактивних діючих речовин, а також протизастудний чай: для дітей фітосбори дуже часто використовуються як допоміжні підтримуючі засоби, на відміну від сиропів з витяжками лікарських рослин.

• Похідні інтерферонов — деякі засоби містять у своєму складі модифіковані захисні білки. Можуть використовуватися на самому початку захворювань або для профілактики повторного зараження. Найчастіше випускаються у формі свічок або сухих порошків для розведення в фізіологічному розчині.

• Синтетичні молекули — ця група може використовуватися тільки під суворим лікарським контролем і тільки у дітей старшого віку. На прийомі у педіатра слід уточнити доцільність їх використання, враховуючи високі ризики розвитку побічних ефектів і високу вартість.

Як обрати протизастудний засіб для дітей

Намагайтеся не обирати засіб, спираючись тільки на відгуки, адже далеко не завжди, наприклад, можна використовувати протизастудні препарати для дітей 7-ми років для лікування більш маленьких і навпаки. Крім того, не всі протизастудні ліки дітям можуть допомагати з однаковою ефективністю. Форма введення препарату (таблетки, спреї, сиропи, капсули, свічки), день хвороби, тип збудника, загальний стан організму, вік дитини — ось фактори, які рекомендовано врахувати вибираючи протизастудні ліки дітям. Тому не втрачайте часу і зверніться за консультацією до педіатра. Після огляду лікар складе схему лікування, розповість, чим відрізняються протизастудні препарати для дітей 6 років і дітей від 1 року, відповість на інші запитання.