Зазвичай, в осінньо-зимовий період люди хворіють частіше. Спробуємо розібратися, що ж є причиною такого сплеску ГРВІ, появи кашлю і нежиті …
Всі ми, напевно, знаємо, що причина виникнення застудних захворювань — це віруси. Однак, сучасні батьки так само, як раніше їх бабусі й дідусі, просять своїх дітей вдягатися тепліше, щоб не застудитися. Дорослі вважають, що теплий одяг рятує від ГРВІ. А чи виправдані ці батьківські «кутання»?
Погодьтеся, існує поширена думка, що холодна погода викликає застудні захворювання.
Реальність. За даними вчених з Єльського Університету (США), які опубліковані у виданні Popular Science, особливості взаємодії організму людини з риновірусом визначає температура навколишнього середовища людини. Потрібно відзначити, що риновіруси- лише один із видів збудників ГРВІ, яких існує сотні різновидів.
Результати проведених досліджень показали: при відносно високій температурі навколишнього середовища імунна система організмів, які були інфіковані риновірусом, виробляє велику кількість противірусних сигналів. Ці сигнали активують природні захисні функції і механізми організму, які знищують шкідливий вірус.
За інформацією Еллен Фоксман, керівника дослідження, підтвердження знайшов і той факт, що всередині клітини, при більш високій температурі тіла організму, фермент, який відповідає за руйнування вірусного генома, працює активніше.
Однак був зафіксований той факт, що при більш низьких температурах число противірусних сигналів стає істотно меншим, а в результаті цього інфекція активно розвивається і поширюється в організмі.
Якщо говорити простими словами, то при зниженні температури на вулиці, людина дихає холодним повітрям, яке, в свою чергу, охолоджує верхні дихальні шляхи, створюючи комфортні умови для розмноження і поширення риновірусів в організмі.
Висновок. Таким чином, можна сміливо стверджувати: холодна погода, як така, застуду у вас не викличе. Якщо вірус не потрапить на слизову верхніх дихальних шляхів — то і зараження не станеться. Але холод активно допомагає поширенню вірусів в організмі людини.
Тобто батьківська порада одягатися тепліше все ж знайшла цілком серйозне наукове обгрунтування.