Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — це поняття застосовується для позначення цілого ряду схожих захворювань, збудниками яких є різноманітні види вірусів (більш 200 видів*). Найпоширенішими є: риновіруси, аденовіруси, парагрип, грип, респіраторно-синцитіальних вірус, метапневмовірус. ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом.
Згідно зі статистикою ГРВІ — найпоширеніший діагноз серед населення, найбільше до цього захворювання схильні діти дошкільного та шкільного віку. На жаль, дітлахів ці підступні віруси підстерігають мало не на кожному кроці, так як дитина кожен день знаходиться в колективах своїх однолітків, а дитяча імунна система ще не досить міцна.
Давайте спробуємо розібратися які ж перші симптоми ГРВІ, як не допустити розвиток хвороби і яким має бути ефективне лікування?
З моменту проникнення інфекції в організм до перших симптомів зазвичай проходить від декількох годин до 3-х днів — інкубаційний період. За цей час віруси встигають пошкодити слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. На тлі чого починається запальний процес, і виникають перші симптоми ГРВІ. Вони включають в себе: нежить, чхання, біль або першіння в горлі, зміну голосу, болісне ковтання, почервоніння і сльозотечу очей. До нежиті пізніше приєднується закладеність в носі, а до болю в горлі — кашель.
До цих симптомів через якийсь час (зазвичай через пару днів) може приєднатися так званий інтоксикаційний синдром. Проявляє він себе наступним чином: виникає озноб, підвищується температура, може турбувати запаморочення, іноді з’являється нудота і навіть блювота. Такий перебіг захворювання характерний для багатьох ГРВІ. А ось, при грипі інтоксикаційний синдром настає практично відразу і більш яскраво виражений.
Звичайно, всі батьки хочуть, щоб їхня дитина була здорова і ніколи не хворіла. Ну, а якщо все-таки захворіла — щоб одужувала якомога швидше. Як досягти такого результату?
Щоб швидко зупинити розвиток вірусу і не допустити ускладнень, більшість лікарів радять застосовувати специфічні лікарські препарати в першу добу (і навіть години!) захворювання. Препарат повинен володіти прямою противірусною дією *. За рахунок саме такого впливу, віруси втрачають свою здатність проникати в клітину і розмножуватися в ній, що в свою чергу перешкоджає розвитку інфекції і прискорює одужання. Крім того, лікарський препарат, який надає детоксикаційну та антиоксидантну дію, знизить тривалість та інтенсивність симптомів захворювання. На сьогоднішній день в Україні існує лише кілька таких лікарських препаратів. Один з них — Флавовір®.
Сироп Флавовір® має пряму противірусну дію по відношенню до вірусів ГРВІ і грипу. Діючі речовини лікарського засобу Флавовір® — флавоноїди (виділені українськими вченими з рослин Щучки дернистої та Війника наземного), які мають здатність пригнічувати розмноження збудників ГРВІ та грипу, в тому числі, його пандемічних штамів. Препарат застосовується на всіх стадіях захворювання і попереджає розвиток ускладнень. Також слід зазначити, що прийом сиропу Флавовір® захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізуючи показники місцевого імунітету (лактоферин, sІgA та лізоцим). Перед тим, як давати дитині препарат (з профілактичною або лікувальною метою), обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
* Гриневич О.Й. Етіопатогенетичні профілактика і лікування грипу та ГРВІ: нові можливості / О.Й. Гриневич, В.І. Матяш // Укр. мед. часопис. — 2011. — № 4 (84). — С. 20-26.