Діти, що часто хворіють

Как повысить иммунитет ребенку

Коли дитина хворіє, більшіть батьків починають панікувати. Фахівці ВООЗ заспокоюють: у перші 2-3 роки життя малюки щороку переносять 3-4 ГРВІ, а за 10 років навчання в школі діти хворіють на застуду десятки разів. Медики стверджують, що під час хвороби імунна система «вчиться» розпізнавати віруси і боротися з ними.

Підвищена чутливість дошкільнят допояснюється віковими особливостями їх імунної системи. Максимальна захворюваність ГРВІ відзначається у дітей з 6 місяців до 6 років, у яких імунна пам’ять тільки формується. Однак, якщо ваш малюк занадто часто застуджується, не зволікайте зі зверненням до лікаря. Часті застуди можуть свідчити про проблеми з імунним захистом організму дитини.

Дитячі лікарі України називають різні цифри, коли говорять про відносно «нормальному» кількість ГРВІ у дитини, — від 4 до 8 разів на рік. А от Всесвітня Організація охорони здоров’я зараховує до групи дітей, що часто хворіють, усіх, хто застуджується частіше 8 разів на рік (за відсутності вродженої або хронічної патології). Більшість педіатрів відносять до данної категорії малюків зі зниженою, в порівнянні з іншими дітьми у своїй віковій групі, стійкістю до збудників ГРВІ.

Враховуючи, що імунна система дитини остаточно формується приблизно до 12-14 років, у деяких дітей часті ГРВІ можуть стати причиною збою основних механізмів адаптації, спровокувати ранній розвиток хронічної патології. Педіатри відзначають, що у 60-70% дітей, що часто хворіють, хронічні захворювання можуть формуватися вже в дошкільному віці. Для попередження негативних наслідків частих хвороб у дитини важливо вчасно проконсультуватися з медиками з питання лікування та реабілітації малюка.

Окрім того, «провокаторами» зниження захисних сил організму часто виступають недосипання, стреси, перенесені захворювання, відсутність достатньої кількості вітамінів у їжі. Як же підтримати імунітет дитини? Загартовування, вітаміни, режим занять та відпочинку. Про важливість цих факторів для здоров’я пишуть усі педіатри. А що робити, якщо всі навколо чхають, а дитина відвідує дитячий садок? Як бути, якщо захворів хтось у родині? Ми ж не можемо замкнути крихітку вдома на весь період епідемій — з осені і до весни? Очевидно, необхідні спеціальні профілактичні заходи.

Серед них — лікарський препарат Флавовір® сироп (діюча речовина — протефлазид). Флавовір® показаний не тільки для лікування, але і, що надзвичайно важливо, для профілактики застуд. Адже попередити завжди легше, ніж лікувати!