Що таке грип та як він поширюється серед дітей?

Здається, про грип нам відомо майже все: збудником хвороби є вірус, якого існує багато різновидів; є низка характерних симптомів, що виникають раптово і буквально валять з ніг; недуга протікає тяжко; грип страшний своїми наслідками та водночас проти нього є дієві засоби профілактики. Однак коли мова йде про дитячий грип, слід пам’ятати про певні нюанси

Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом і через це діти – найвразливіша для нього група. Він миттєво розповсюджується у дитячих колективах: близький контакт при спілкуванні, спільне користування предметами (іграшками), тривале перебування в одному замкненому приміщенні. І все, привіт, масові карантини у дитячих садочках, школах, гуртках. Так відбувається через те, що:

  1. Діти не можуть серйозно сприймати та дотримуватися правил гігієни і профілактики.
  2. Дитячий імунітет ще на стадії формування. Саме від стану імунної системи залежить, наскільки дитячий організм здатний опиратися хворобі.

Симптоми грипу в дітей

Загалом, симптоми грипу в дітей не відрізняються від дорослих. Вони ті ж самі й можуть проявлятися у різних варіаціях. Це:

  • Висока температура (яка підскакує одразу до 38-39 0С і важко збивається).
  • Біль або набряк у горлі, сиплий голос.
  • Сильний кашель та закладений ніс.
  • Головний та м’язовий біль.
  • Слабкість та втома (млява дитина вже викликає підозру, що з нею щось не так).
  • Розлад системи травлення (пронос, нудота, блювання).

Лікування грипу в дітей

У більшості випадків грип лікується за класичною схемою. Діагноз ставить і складає план лікування лікар. Що за порадами лікаря роблять батьки:

  • Знижують температуру до більш-менш безпечної та водночас усувають біль за допомогою антипіретиків та анальгетиків. Тобто дають дитині жарознижувальний та знеболювальний препарати, які призначив лікар.
  • «Вмикають» режим рясного пиття та спокою. Пиття допоможе врегулювати температуру тіла. А спокій потрібен знесиленому організму для відновлення і подальшої боротьби з інфекцією. Вид спокою обирає сама дитина, залежно від віку та самопочуття: вона може дрімати, а може у ліжку гратися гаджетом, читати, дивитися телевізор, складати пазли на підлозі.
  • Під час грипу апетит зазвичай пропадає і дитина їсти не хоче. Але її організму потрібні сили. Лікар може призначити дитячі вітаміни та мінеральні комплекси.
  • Лікарські засоби для зменшення симптомів нежитю, кашлю, налагодження травлення тощо дають виключно за рекомендацією лікаря. Прийом ліків – справа індивідуальна і залежить від віку, особливостей організму дитини, виду та інтенсивності симптомів.

Профілактика грипу в дітей

Зменшити ймовірність «підхопити» дитиною грип можна. Для цього батькам знадобиться небагато: терпіння і стати прикладом для наслідування.

  • Вакцинація – зменшує ризик зараження та виникнення ускладнень. Сьогодні доступні щеплення для малюків з шести місяців. Роблять вакцинацію на початку сезону: у жовтні-листопаді.
  • Дотримання правил гігієни. Будь-якого малюка можна як мінімум навчити регулярно мити ручки і пчихати у згин ліктя. Згодом – не торкатися руками свого обличчя.
  • Збалансоване харчування та фізична активність – це те, що позитивно вплине і зміцнить дитячий організм. У житті дитини мають бути щоденні прогулянки на вулиці та заняття активними видами спорту. А основу раціону – складати фрукти та овочі, каші та білок (нежирне м’ясо, яйця та молочні продукти).
  • Зменшення контакту з іншими – у сезон застуд та грипу доцільно не водити без потреби дитину у місця скупчення людей (магазини, вокзали, ТРЦ, їздити громадським транспортом тощо).

Отже, щоб запобігти захворюванню на грип слід додати до  раціону дитини комплекс вітамінів та мінералів, посилити фізичну активність, зменшити вплив стресу і захистити від негативних впливів навколишнього середовища. А задля збереження здоров’я та запобігання поширенню захворювання слід пам’ятати про важливість профілактики та своєчасного діагностування грипу в дитини. Не гаяти час, не займатися самолікуванням та зразу звертатися до лікаря