Що таке ГРВІ та як його лікувати у дітей

Что такое ОРВИ и как его лечить у детей

Сучасні мами знають: профілактика та лікування ГРВІ у дітей мають бути системними. Жарознижуючі, нескінченні полоскання і промивання, погодинне застосування різноманітних ліків для виключення розвитку ускладнень – все це виснажує не тільки стурбованих батьків, а й самого малюка.

При цьому мами постійно занепокоєні питанням – чи ефективне лікування проти вірусу, що викликав захворювання цього разу? На щастя, сьогодні для лікування ГРВІ у дитини немає потреби запасатися купою препаратів, гадаючи, чи допоможуть вони перемогти хворобу. Противірусний сироп Флавовір® має комплексну лікувальну дію. Він пригнічує розмноження вірусів, що потрапили в організм, а також у 2-3 рази скорочує період інтоксикації у малюків. Крім того, сироп Флавовір® можна використовувати для лікування і профілактики ГРВІ у новонароджених вже з перших днів життя.

Давайте ж розберемося в тому, як з перших симптомів розпізнати і вилікувати застуду  у дітей різних вікових груп, а також вивчимо методи профілактики ГРВІ.

Симптоми застуди у дітей різного віку

Симптоми ГРВІ у дітей не завжди виявляють себе стандартною трійцею «температура, нежить, кашель». Залежно від загального самопочуття, індивідуальної сприйнятливості дитини і вірусного навантаження, ознаки ГРВІ у дітей можуть мати такі ознаки:

Немовлята:

  • Відмова від грудного харчування
  • Рясне зригування
  • Підвищене слиновиділення
  • Порушення випорожнення, здуття животика
  • Млявість

Малюки від 1 до 3 років:

  • Часте чхання
  • Почервоніння зіву, задньої стінки горла
  • Стійке підвищення температури, що не збивається звичайною дозою жарознижуючого

Діти від 3 до 7 років:

  • Озноб з тремтінням
  • Часті позиви до сечовипускання
  • Головні болі, запаморочення, світлобоязнь
  • Почервоніння, набряклість слизових горла і носа
  • Постійний нав’язливий кашель без відходження мокротиння

Від 7-ми років і старше:

  • Нудота, не пов’язана зі споживанням їжі
  • Свербіння та біль в горлі, осиплість, гугнявість
  • Болі в суглобах і м’язах

Батьки, при перших ознаках у дітей ГРВІ, симптоми яких можуть бути нетиповими, нерідко починають лікування несумісними або зовсім не підходящими препаратами. Як же допомогти організму малюка впоратися з хворобою?

Лікування ГРВІ у дітей: 3 простих правила

Лікування ГРВІ у дітей різних вікових груп включає такі правила:

  1. Контроль температури тіла: не використовуйте жарознижуючі препарати при температурі нижче 37,5о. Це оптимальні умови, які створює організм для боротьби з вірусом. Щоб полегшити стан малюка давайте йому часто пити підсолоджені напої кімнатної температури. Немовлят можна випоювати відваром на основі фенхелю, а малюкам старшого віку запропонуйте злегка підсолоджену водичку. Також температуру тіла допоможе контролювати своєчасно розпочате противірусне лікування. Наприклад, сироп Флавовір® скорочує тривалість лихоманки майже в два рази.

Важливо: не рекомендується використовувати для зниження температури компреси з горілкою або оцтом – це може привести до опіків ніжної шкіри і дихальних шляхів дитини.

  1. Зменшення вірусного навантаження: ГРВІ, симптоми яких у дітей часто включають озноб, слабкість і блювоту, утворюють так звану тріаду інтоксикації. Внаслідок активного розмноження вірусу в організмі накопичується велика кількість токсинів. Поліпшити загальний стан малюка і прискорити одужання можна за допомогою правильно підібраного препарату. Сироп Флавовір® пригнічує розмноження вірусів ГРВІ в організмі і, як наслідок, зменшує загальну вірусне навантаження. Це дозволяє скоротити період інтоксикації і лихоманки.

Важливо: більшість противірусних препаратів дозволені до застосування тільки з 3-річного віку. Сироп Флавовір® є винятком: його можна використовувати для лікування ГРВІ навіть у немовлят декількох днів від народження.

  1. Підтримка загального стану: у боротьбі з вірусом ресурси організму малюка дуже швидко виснажуються. Батькам необхідно якомога частіше поїти дитину для запобігання зневоднення, ввести на період хвороби в раціон харчування легкозасвоювані продукти: прикорм за віком, овочеві пюре, безмолочну рисову кашу, різноманітні відвари. Також не варто забувати про регулярне провітрювання кімнати дитини і проведення вологого прибирання.

Важливо: будьте уважні – не пропустіть ускладнене ГРВІ, лікування якого має проводитися виключно в стаціонарі.
Ознаками ускладнень можуть бути:

  • Висип у вигляді дрібних синячків, особливо на слизових оболонках та кінцівках
  • Дитина сонлива, погано реагує на зовнішні подразники
  • Неадекватна реакція на світло або дотик
  • Запах ацетону або мочених яблук від дитини
  • Безперервна блювота або пронос
  • Свистяче дихання, задишка
  • Судоми

При виявленні одного або декількох подібних симптомів необхідно звернутися до лікаря або викликати бригаду швидкої допомоги.

Профілактика ГРВІ у дітей: основні принципи

лікування ГРВІ у немовлятЦікавлячись питанням «як швидко вилікувати ГРВІ у дитини?» багато батьків стурбовані тим, як запобігти рецидиву застуди. Особливо актуальна ця тема в осінньо-зимовий період, коли дитячий організм ослаблений не тільки нескінченними вірусними атаками ззовні, але і дефіцитом вітамінів.

Тривалий перебіг ГРВІ, лікування у дітей якого може затягуватися на декілька тижнів, виснажує резерви імунної системи організму. Саме тому більшість профілактичних препаратів не дають належного ефекту, і дитина хворіє знову. Обираючи препарат Флавовір®, ви можете мінімізувати ризик повторного захворювання дитини на грип та інші ГРВІ. Діюча речовина препарату нормалізує захисні механізми організму, не виснажуючи при цьому імунітет дитини.

Зручна форма випуску ліків робить профілактику ГРВІ простою і приємною. Діти охоче приймають сироп Флавовір®, а шприц-дозатор, що входить у комплект, дозволяє точно відміряти необхідну дозу (профілактична доза становить половину лікувальної).